Oczyszczalnie drenażowe

oczyszczalnia przydomowaOferujemy Państwu szereg różnych rozwiązań w zakresie drenażowych oczyszczalni ścieków. Jesteśmy także do Państwa dyspozycji w przypadku jakichkolwiek pytań. Zapewniamy kompleksową obsługę od projektu oczyszczalni  przez uzyskanie wszelkich, niezbędnych uzgodnień urzędowych aż bo wykonanie systemu.

Oczyszczalnie te są najprostsze w wykonaniu, gdyż składają się z dwóch zasadniczych elementów: osadnika gnilnego oraz drenażu rozsączającego. W osadniku zachodzą zjawiska sedymentacji i flotacji, które powodują oddzielenie substancji lekkich (oleje, tłuszcze) od substancji opadających na dno zbiornika. Następnym elementem jest drenaż (zazwyczaj 3 ciągi drenażowe).

Wyróżniamy dwa zasadnicze warianty realizacji drenaży rozsączających:

■ Drenaż w gruncie (standardowy) – stosowany jest, gdy wody gruntowe nie występują płytko oraz gdy podłoże jest przepuszczalne w odpowiednim stopniu.

■ Drenaż w nasypie –  ta metoda stososuje się gdy stały lub okresowo wysoki poziom wód gruntowych pomiędzy ich poziomem a drenażem uniemożliwia zachowanie przynajmniej 1,5 m różnicy. W takiej sytuacji wykorzystuje się przepompownie, montowaną za osadnikiem.

Najważniejsze wymagania to konieczność spełnienia warunku: maksymalny poziom wód gruntowych od drenażu wynosi 1,5 m.

Oczyszczalnie drenażowe firmy Wobet-Hydret
Pojemność osadników od 2 do 6 m3, maksymalna liczba mieszkańców od 4 do 14 RLM.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy z firmą ADAH oferującą rozwiązania z zakresu oczyszczania ścieków.