Nasza oferta

Dbamy o środowisko naturalne! Nasze oczyszczalnie są w pełni ekologiczne.

Oferujemy Państwu:

■ wykonanie projektów biologicznych oczyszczalni ścieków wraz z całą infrastrukturą
■ kompleksową instalację oraz uruchomienie oczyszczalni
■ serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Często na terenach nieskanalizowanych mamy do wyboru dwa rozwiązania, aby rozwiązać problem ścieków: albo budowę zbiornika bezodpływowego albo budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Należy jednak podkreślić, że drugie rozwiązanie ma zdecydowanie więcej zalet. Przedstawimy zatem niektóre z nich.

Głównym zadaniem oczyszczalni ścieków jest ich „zneutralizowanie” do postaci, którą można będzie bez żadnej szkody dla środowiska odprowadzić do odbiornika. Odbiornikami może być gleba, rów, rzeka czy jezioro. Niestety domy sąsiadujące z rzeką, rowem czy jeziorem to rzadkość, więc najczęściej oczyszczone ścieki rozprowadza się w odpowiednio chłonnym gruncie. Funkcjonuje to przy pomocy wykonanego drenażu rozsączającego lub też studni chłonnej. Odprowadzanie oczyszczonych ścieków do rowu, rzeki bądź jeziora wymaga pozwolenia wodno-prawnego oraz corocznego badania jakości odprowadzanych oczyszczonych ścieków. Takim wymogom nie podlegają oczyszczalnie, z których to oczyszczone ścieki rozprowadzane są na terenie działki inwestora.

Należy pamiętać, ze przy planowaniu budowy przydomowej oczyszczalni, dobrze wybrać taką firmę, która nie tylko zaoferuje kompletną usługę: wykona projekt, pomoże załatwić formalności i zbuduje oczyszczalnię. Firma ADAH oferuje także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny wykonanych prac. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Co warto wiedzieć o przydomowych oczyszczalniach ścieków:

■ zainstalowanie większego osadnika poprawia skuteczność sedymentacji i flotacji, zatem ściek który wpływa do drenażu, filtra roślinnego jest „czystszy”, a tym samym wydłuża jego żywotność
■ rura kanalizacyjna (przykanalik) z budynku powinna być ułożona na głębokości ok. 20 -30 cm. Taka głębokość przykanalika umożliwia najkorzystniejsze wybudowanie oczyszczalni
■ osadniki jednościenne i jednokomorowe wymagają największej ostrożności przy eksploatacji, gdyż są najbardziej narażone na zgniecenie (są najsłabsze)
■zastosowanie osadnika wielokomorowego (min. 2 komory) jest praktyczniejsze w eksploatacji od osadnika jednokomorowego z koszem filtracyjnym (najwięcej trudności sprawia wypełnienie kosza w postaci keramzytu)